خرید خودرو دست دوم زیر 100 میلیون تومان!

خرید خودرو دست دوم زیر 100 میلیون تومان!

خرید خودروی خوب یکی از مواردی است که همه جوانان در ابتدای راه آرزوی آن را دارد

خرید خودروی خوب یکی از مواردی است که همه جوانان در ابتدای راه آرزوی آن را دارد. بعضی از مردم بدون خودرو نمی‌توانند زندگی کنند. در گذشته خرید خودرو راحتتر بود اما این روزها با نوسانات قیمت‌ها خرید خودرو سختتر شده است. در این آشفته بازار خریدوفروش خودرو، باید با دقت زیادی برای خرید خودرو اقدام کرد. در همه جای دنیا خرید ماشین نو با تسهیلات بی‌پایان آن، تنها گزینه خرید ماشین را پیش پای تصمیم گیرندگان می‌گذارد. در ایران قضیه کمی متفاوت است؛ به دلایلی چون کمبود ماشین صفر، قیمت بالا و برخی بدقولی‌های خودروسازان مردم مجبور به خرید خودرو دست دوم می‌شوند.

در این مقاله از آذرپارک به بررسی نکاتی که هنگام خرید خودروی دست دوم باید توجه کرد می‌پردازیم، و در انتها بررسی می‌کنیم که با بودجه زیر صد میلیون تومان چه ماشین‌هایی می‌توانیم بخریم.

ماشین دست دوم بخرم یا ماشین صفر کیلومتر؟

یکی از سوالاتی که همیشه خریداران خودرو با آن روبرو هستند خرید نوع ماشین است. این تصمیم به نظر شما و بودجه ای که در نظر گرفتید مرتبط است. در ادامه مزایا و معایب هر انتخاب را بررسی می‌کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

مزایای خرید خودرو صفر:

1-اطمینان از سلامت و کیفیت بدنه و قطعات

2-استفاده از خدمات گارانتی در صورت نقص و خرابی

3-استفاده از تعهدات بیمه ای کاملتر

4-اطمینان از اصالت خودرو

5-تعیین آپشنهای دلخواه

معایت خرید خودروی صفر:

1-هزینه بالای خرید و بیمه

2-افت قیمتی سنگین در صورت بروز تصادف

مزایای خرید خودرو دست دوم:

1-کاهش هزینه خودرو

2-امکان خرید خودرو با مدل و درجه کیفی بالاتر نسبت به خرید خودروی دست اول

3-عدم افت شدید قیمت در صورت تصادف

معایب خرید خودرو دست دوم:

1-تحمیل هزینه‌های سنگین در صورت بروز ایرادات پس از خرید

2-تعهدات بیمه ای کمتر

3-امکان وجود مشکل در اصالت سند خودرو

روشهای خرید خودرو دست دوم

هرینه بالای اولیه و افت قابل توجه ارزش خودرو صفر کیلومتر بعد از دو سال، از اصلی‌ترین دلایل علاقه مشتریان به خرید خودرو دست دوم است. چنانچه تصمیم به خرید خودروی دست دوم گرفته اید، حتما به دنبال روشی برای خرید خودرو هستید. برای خرید ماشین به سه روش می‌توانید اقدام کنید.

می‌توانید به نمایشگاههای سطح شهر مراجعه کنید که البته حق انتخاب کمتری دارید چرا که تعداد محدودی خودرو دارند.

جمعه خودرو یکی دیگر از مکانهایی است که می‌توانید برای خرید خودرو به آنجا مراجعه کنید. در جمعه خودرو فروشندگان و خریداران خودرو با حذف واسطه مستقیما به خرید و فروش ماشین می‌پردازند.

مراجعه به سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در زمینه خریدو فروش فعالیت می‌کنند که می‌توانید به راحتی و به صورت آنلاین به بررسی ماشین‌ها بپردازید.

چگونه ماشین دست دوم بخریم؟

خرید ماشین دست دوم اگر بدون دقت انجام گیرد ضرر زیادی به بار خواهد آورد. در خرید ماشین دست دوم توجه به ظاهر و حتی کارکرد ماشین گزینه‌های کاملی برای تشخیص سلامتی ماشین نیستند. خیلی از معایب ماشین وجود دارند که فروشندگان از خریداران پنهان می‌کنند و تنها کارشناسان قادر به تشخیص آن هستند. پس بی گدار به آب نزنید و با عجله خرید نکنید تا ضرر نکنید. البته منظور از ضرر فقط ضرر مالی نیست چه بسا ضرر جانی هم اتفاق بیفتد. در صورت نقص فنی ماشین امکان بروز تصادف وجود دارد که خطرات جانی جبران ناپذیری در پی دارد.

به چه مواردی قبل از خرید ماشین دست دوم توجه کنیم؟

در ادامه مهمترین مواردی که باید قبل از خرید ماشین دست دوم توجه کنیم را بررسی می‌کنیم.

1-بررسی وضعیت رنگ ماشین در اولین قدم حائز اهمیت است. رنگ ماشین در قیمت آن تاثیرگذار است. برای رنگ زیاد لازم نیست وسواسی نشوید چرا که یک مقدار رنگ شدگی ایرادی ندارد و قیمت را هم مناسبتر می‌کند. اما در زمانهایی که رنگ زیاد است خیلی توجه کنید چرا که رنگ زیاد نشان از تصادف شدید است و در چنین مواقعی به ماشین لطمات زیادی وارد می‌شود.

2- آسیب بدنه و شاسی را مورد توجه قرار دهید و به شاسی توجه بیشتری داشته باشید. شاسی در برخوردهای سنگین تغییر شکل می‌دهد.

3-بررسی فنی ماشین یکی دیگر از نکات مهم است که بهتر است توسط کارشناسان این امر انجام شود تا خیالتان راحت شود.

4-به میزان کارکرد خودرو توجه کنید. میزان کارکرد در سال برای خودرو حدود  20000 کیلومتر است. معمولا کیلومتر شمارها دچار دست خوردگی می‌شوند که باید به این موضوع دقت کنید.

5- قبل از خرید ماشین حتما یکبار با ماشین رانندگی کنید تا عیب‌های آن را متوجه شوید. برای تست کردن خودرو حتما خودتان خودروی انتخابی را آزمایش کنید.

6-آپشنها و امکانات خودرو را بررسی کنید تا مجبور نشوید بابت آنها هزینه ای پرداخت کنید.

7- اسناد و مدارک خودرو را بررسی کنید. از کارشناسان بخواهید همانند کارشناسی فنی خودرو تمامی سندهای خودرو را مورد بررسی قرار دهند تا دچار اشتباه نشوید.

معرفی خودروهای دست دوم زیر 100 میلیون تومان

اگر به سایتها و اپلیکیشنهای موجود نگاهی بیندازید این قیمت‌ها با توجه به رنگ و صحت ماشین دچار کمی نوسان هستند. به بررسی برخی از این قیمت‌ها در اردیبهشت 99 می‌پردازیم.

پراید، پژو 206، پژو پارس، برلیانس دنده ای، سمند جزو ماشین‌هایی هستند که می‌توانید با بودجه زیر 100 میلیون تومان خریداری کنید.

 

0 دیدگاه

دیدگاه شما