قضاوت با شما...؟!

فرهنگ رانندگی ما ایرانیها بحث برانگیز است!

چرا به اندازه سرعت پیشرفتی که در تکنولوژی شاهد هستیم در جهت بهبود فرهنگ زندگی اجتماعی چندان سریع نیستیم؟

شوخی نیست که هر ساله نزدیک به سی هزار نفر از مردم یک جامعه کشته یا مجروح شود. این تعداد کشته ، توسط افراد عادی دیگر و هنگام رفتن به سر کار ، مهمانی ، خرید و یا مسافرت انجام میشود. 

به نظر شما چه چیزی باعث شده که در کنار معرفی جاذبه های گردشگری ایران به توریست ها ، هشدار جدی نسبت به رانندگی خطرناک ایرانیان نیز یکی از بخش های کتابچه های راهنمای جهانگردان است؟!

تفاوت ترافیک شهرهای بزرگ دنیا با ترافیک ایران ، این است که در کلانشهرها ترافیک باعث دیرکرد است اما در شهرهای ایران علاوه بر تاخیر ، موجب کلافگی و خرد شدن اعصاب هم هست. رانندگی در دنیا ، یک امر جمعی است ولی در ایران یک امر فردی تلقی میشود. رانندگی در ایران یعنی میخواهم خودم را به مقصد برسانم . پس رانندگان دیگر رقیب من هستند و من نباید از رقبا عقب بمانم.

اساسا رعایت فاصله که عنصری بسیار اساسی در رانندگی است. در کشور ما هیچ جایگاه و تعریف مشخصی ندارد. اگر راننده سپرش را از یک میلیمتری زانوی عابر رد کند تخلفی مرتکب نشده است. اگر پشت چراغ قرمز اتومبیل ها پنج سانتی متر از هم فاصله داشته باشند ، قانون رعایت شده است. وقتی یک موتورسیکلت با فاصله سی سانتی متر در پشت سر یک خودرو حرکت میکند ، عملا تخلف به شمار نمی رود.

در قوانین راهنمایی و رانندگی اروپا استفاده از تلفن همراه ، خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی و عدم همکاری با خودروهای امدادی ، جرایم بسیار سنگینی داشته و در صورت انجام تخلفات حادثه آفرین ممکن است تا پانصد یورو جریمه شوید.


ما در #ایراناپ به نوبه خودمون برای همراهی و سرعت بخشیدن به روند پیشرفت زندگی اجتماعی با در اختیار گذاشتن بخشی از خدمات شهری در بستر سوپراپلیکیشن ایراناپ خدمت رسانی می‌کنیم و از این ابزار تکنولوژی برای ارتقاء سطح فرهنگ شهری همراه شما قدم برمی‌داریم

 

0 دیدگاه

دیدگاه شما